0
Košík

Ošetření

AR  (420-520 nm)

Endogenní porfyrin přítomný v místech akné absorbuje energii světelného pulzu a dochází k fotochemické reakci, při které se uvolňuje kyslíkový radikál ve formě singletového kyslíku. Ten následně účinně ničí propionbakterie v místech postižených akné.

1. Propionbakterie v místech akné (PAC) svými metabolickými procesy produkují endogenní porfyriny.

2. Specifická šířka pásma světelné energie proniká kůží a je absorbována porfyrinem, čímž dochází ke stimulaci uvolňování iontů singletového kyslíku.

3. Singletový kyslík pak účinně ničí propionbakterie v místech akné.

VR (500nm – 600nm) 

Světelná energie je selektivně absorbována hemoglobinem, přitom dochází k zahřátí a zatavení rozšířených žilek.
Protože cévkami nemůže nadále procházet krev, nejsou cévky vyživovány, smršťují se a metabolickými procesy se vstřebají. Tím je dosaženo cíle ošetření.

Nerozšířené kapilární cévky nejsou ošetřením nijak zasaženy, protože v nich se nachází méně hemoglobinu a tudíž je v nich absorbováno méně světla.

PR (550nm – 650nm)

Odstranění pih a pigmentových skvrn, jizev po akné atd.

SR (560nm – 950nm) 

Zúžení pórů, zesvětlení a napnutí pleti, odstranění otoků a tmavých kruhů pod očima, obnovení pružnosti pokožky.

Intenzivní pulzní světlo specifické vlnové délky dopadá na kůži a je selektivně absorbováno melaninem v nemocné tkáni (kde je obsah melaninu mnohem vyšší než ve zdravé tkáni).

Světelná energie je přitom přeměněna na tepelnou energii, čímž je dosaženo tzv. fotodermálního účinku a zahřátí podkožního melaninu. Pigment při zpevnění ztmavne, rozptýlí se a vystoupí k povrchu. Stroupky jsou metabolickými procesy vstřebány a stopy vymizí. Zdravá kůže absorbuje méně světelné energie, zároveň je použito epidermální chlazení, u zdravé kůže tedy nedochází k žádnému poškození.

HR (650nm – 950nm) 

Po selektivní absorpci světelné energie melaninem v části chloupku vystupující nad kůži je světelná energie přeměněna na tepelnou energii.

Teplo je v chloupku vedeno do dermální papily (místa, ze kterého chloupek vyrůstá), kde dochází ke zničení kapilár v papile. Kapiláry se teplem stahují a nedochází k přenosu do vlasového folikulu. Pro konečný efekt odstranění chloupku je zapotřebí dodat ošetřené pokožce výživu.

Počet nástavců

1 nástavec, 2 nástavců, 5 nástavců

× Máte dotaz?